Promocja dnia!
Reklama

Kompostowanie

Kompostowniki, dodatki przyspieszające kompostowanie itp

 • Zobacz wszystkie | Strony: Kompostowanie|Inne
 • BIOEKOL - 300 G, DO ROZKŁADANIA PNIAKÓW

  Kompostowanie

  Pg - Bioekol - środek zawierający żywy organizm (żylak olbrzymi) w takiej samej postaci w jakiej występuje w naturze. Wytwarza enzymy rozkładające jedynie tkankę martwą. Jest organizmem saprotroficznym, bezpiecznym dla środowiska.

  ZAKRES STOSOWANIA:
  - kompostownie wszelakiego rodzaju odpadów organicznych z ogródków (trawy, chwasty, liście,gałęzie itp.) oraz z gospodarstw domowych,
  - rozkład pniaków i ich korzeni przy ścince drzew,
  - do rozkładu rozdrobnionych gałęzi, słomy, kory itp.

  SPOSÓB UŻYCIA:
  - do kompostowania
  Zawartość opakowania dokładnie rozprowadzić w 10 litrach czystej wody poprzez rozgniatanie i mieszanie aż do uzyskania jednorodnej zawiesiny. Układać pryzmę warstwami np. co 30 cm. Na każdą warstwę dokładnie zwilżoną wodą nanieść około 2 litrów przegotowanego preparatu. Pryzmę przez cały okres fermentacji należy zwilżać wodą przynajmniej raz w tygodniu. Można ją okryć folią. Wskazane jest po 2 miesiącach fermentacji pryzmę przełożyć w celu jej ujednorodnienia. Zawartość opakowania wystarczy na 3m3 kompostu. Czas rozkładu 3-4 miesiące.
  - do rozkładu gałęzi, trocin, wiórów itp.
  Gałęzie dokładnie rozdrobnić i obficie zwilżyć wodą. postępować podobnie jak przy zakładaniu kompostownika.
  - do rozkładu pniaków i korzeni drzew
  Pniaki po ściętych drzewach liściastych dokładnie ponacinać. Z preparatu przygotować gęstą zawiesinę (papkę), nałożyć na pniaki i przykryć trocinami, trawą itp.
  Przy likwidacji pniaków drzew iglastych zawartość opakowania rozprowadzić w 5-7 litrach czystej wody. Na ponacinane pniaki stosować 100 ml cieczy użytkowej i przykryć ściółką.

  Cena:21.00
 • PREPARAT PRZYSPIESZAJĄCY KOMPOSTOWANIE - 1KG BIOPON (kat:1126)

  Kompostowanie|Inne

  Biologiczny preparat enzymatyczny wspomagający i przyspieszający kompostowanie resztek organicznych. Skraca czas rozkładu skoszonej trawy, liści, gałęzi, kory, trocin i domowych odpadów organicznych, odpadów z upraw rolnych i ogrodniczych. Odpowiednio dobrane mikroorganizmy tworzą w procesie rozkładu jednolitą masę kompostową o wysokiej żyzności, hamując jednocześnie powstawanie szkodliwych związków.
  Wystarcza na: 4 m3
  Rękawicami typu "wampirki" GRATIS

   

  Cena:12.00
 • Zobacz wszystkie | Strony: Kompostowanie|Inne